Tuesday, June 28, 2011

Lp."Astrolabium" - o premierze płyty słów kilka...

Z opóźnieniem parę słów o naszej ostatniej płycie...

Prawdopodobnie już od początków istnienia cywilizacji człowiek zastanawiał się nad swoim miejscem w otaczającym go świecie/wszechświecie.
Przeróżne drogi mające prowadzić do poznania i zrozumienia mechanizmów rządzących światem zrodziły systemy wierzeń religijnych,przeróżne mity i legendy a także naukę...
Ważnym wynalazkiem ułatwiającym nie tylko podróżowanie ale i obserwacje sfery niebieskiej ( co przecież zawsze kojarzyło się także z astrologią próbująca odpowiedzieć na to czego nauka nie wyjaśnia ) było Astrolabium.
Przyrząd wynaleziony prawdopodobnie w II w.p.n.e.pchnął do przodu wiedzę i dalsza ciekawość naszego miejsca pośród tego co nas otacza.
Inspiracja dla płyty "Astrolabium" był zarówno ten wynalazek jak i przeróżne teorie próbujące wyjaśnić to kim jest Człowiek.
Podobieństwo piramid w różnych częściach świata nasuwa jednoznaczne odważne tezy o pra kulturze i podróżach między kontynentami w odległej starożytności a nawet pytanie o poza ziemskie pochodzenie cywilizacji...

Tak jak w przypadku poprzednich płyt tytuły utworów są bezpośrednim nawiązaniem do tej tematyki.

Album został wydany w jubileusz - na 5lecie istnienia zespołu.
Z tej okazji wydawnictwo sygnowane logo znakomitego netlabelu z którym współpracujemy pojawiło się jako cała płyta dostępna za darmo do pobrania.

Poprzednie albumy udostępnialiśmy w formie kompilacji wybranych utworów poniżej :
http://www.jamendo.com/pl/artist/GOTARD

Wersja pudełkowa z bonusowa płytką zawierającą klipy jest dostępna na zamówienie (25 pln)


Album możecie pobrać lub przesłuchać TU :
http://www.jamendo.com/pl/album/72301
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No comments: