Saturday, April 7, 2012

GOTARDowe wieści ...i Święto Życia.

"Gaia" to nowy klip i tytuł płyty w przygotowaniu.


Temat nowej płyty to odwieczny związek Człowieka z naturą i współczesne izolowanie się ludzkości od świata przyrody bez którego...nie przetrwamy.
Dla niskich pobudek wycinamy lasy i zatruwamy ostatnie nieskażone przez nas zakątki świata.
Wszystkie kultury i religie uczą tak naprawdę 2 rzeczy : 


* Tego by dbać o otoczenie od którego jesteśmy bardziej zależni niż nam się wydaje.
Można rozumieć przez to także szacunek dla zwierząt jako istot żywych odczuwających podobnie jak my.


* Oraz umiejętności współistnienia nie tylko z otoczeniem ale także we własnym "stadzie ludzkim" co zdaje się być dla nas dużo większym problemem niż u jakichkolwiek istot żyjących na Ziemi.


Rozwój Cywilizacji wynikający z naturalnej potrzeby i umiejętności udoskonalania naszego otoczenia dziś wyraźnie zachwiał równowagą ekosystemu całej planety.
Choroby cywilizacyjne jak schorzenia nowotworowe i wiele innych prawdopodobnie nie istniałyby bez wprowadzenia do obiegu niezliczonych substancji sztucznych i szkodliwych.
W morzach i oceanach Życiu zagraża plastik,ropa naftowa i wiele innych substancji.
Na lądzie dzięki naszej bezmyślności każdego dnia znikają obszary lasów których wbrew pozorom nie jesteśmy w stanie odtworzyć a dzikie zwierzęta,które do niedawna żyły z dala od naszych siedzib, teraz na drastycznie malejącej powierzchni życiowej są zdane na idiotyczną rozrywkę zwaną myślistwem oraz  kłusownictwo.
Pomimo rozwoju technologii człowiek nie jest w stanie odtworzyć ekosystemów które niszczy a nawet zapanować nad chorobami które pojawiły się wraz z rozwojem jego cywilizacji.
Gdzie popełniamy błąd ?
Najpewniej nas i Ziemie zabija banalny błąd Człowieka - brak pogodzenia się z faktem,że jesteśmy tylko częścią wszystkiego co nas otacza a nie gatunkiem mającym faktyczne prawo i umiejętność zmieniania tej całości.

Temat stał się inspiracją dla nowej płyty projektu GOTARD na której znajdzie się 9 utworów.

Nowa płyta pojawi się niebawem (nakładem 3Loop) ale wcześniej (na dniach) planowana jest także premiera klipu do tytułowego kawałka z nowego albumu "Gaia".


Klip powstanie jako mix pięknych ujęć przyrody udostępnionych przez przez przyjaciół.


Kiedy to piszę obchodzimy Święto Życia.

Niemal każda kultura ma swój odpowiednik tego święta a sam zwyczaj ozdabiania jaj i traktowania ich jako symbolu odnowy życia i wiosny został zaadoptowany z czasów przedchrześcijańskich.
Kościół zaadoptował także zwyczaj polewania się wodą dlatego obchodzenie tego święta jest ciekawą rzeczą - w pewnym sensie podtrzymujemy szczątkowo tradycje zapomnianego świata z odległych czasów...
Radość z odradzania się przyrody dawniej miała znaczenie kluczowe,oznaczała koniec głodu i trudnej zimowej wegetacji ale i dziś chyba każdego z nas raduje fakt,że świat na nowo zaczyna tętnić życiem i barwami.
Pogodnych Świąt!

No comments: